ÖGG Kimlik Kartı Başvuru İşlemleri

Sınavı Kazananların Yapması Gerekenler

13 Mayıs 2009 tarihinde yayinlandi
 
 

.

TEMEL EĞİTİM ALANLARIN KİMLİK MÜRACAATI İÇİN HAZIRLAMASI GEREKEN BELGELER

 

 

Belge örnekleri için tıklayınız.

 

YENİLEME eğitimi alanların hazırlaması gereken belgeler için tıklayınız.

.

1.  Şahsi Dilekçe : Başvuru yapılacak  ilin, emniyet veya jandarma olmak üzere ikamet adresine göre  uygun olan makamlara hitaben yazılması gerekir. Örneğine aşağıdaki linkten ulaşabilir.

2.  Temel Eğitim Sertifikası : Aslı ve fotokopisi

3.  Öğrenim Durumunu Gösterir Belge :  Aslı ile birlikte 1 Adet Fotokopisi (Diploma, tastikname, öğrenci belgesi vb.) 

4.  1 Adet Üzerinde TC Kimlik Numarası Bulunan Nüfus Cüzdanı, Ehliyet vb. Resmi Kimlik Belgesi :  Fotokopisi ile birlikte

 5.  2 Adet Vesikalık Boyutunda (5×6 cm) Biyometrik Vesikalık Fotoğraf : 5×6 cm boyutunda, arka fon rengi beyaz ve giysi rengi siyah-beyaz hariç, son 6 ay içerisinde cepheden çekilmiş olacak

6.  Kan Grubunu Gösterir Belge Fotokopisi :  Sürücü belgesi, kan grubu kartı vb.

7.  Ruhsat Harcı Yatırıldığına Dair Makbuz Aslı : 2024 yılı için 4744,00 TL olarak açıklanan ve büyük şehirlerde harç ve veraset işlemleri için belirlenmiş vergi dairelerine, diğer illerde genelde valilik içerisinde bulunan maliye veznesine “özel güvenlik” için olduğu belirtilerek  yatırılabilir  (İzmir'de herhangi bir vergi dairesine TC kimlik belgesi ile yatırılabilir).

8. Kimlik Harcı Dekontu 150.00 TL-Herhangi bir HALKBANK Şubesine gişeden yatırılacak, İnternet veya ATM makbuzu kabul edilmiyor. (Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı TÜRKİYE HALK BANKASI OPERA ŞUBESİ).   IBAN – TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-160 000 96)

Belge örnekleri için tıklayınız.

ÖNEMLİ :

Kimlik başvurusunda adli sicil istenmiyor. Ancak adli sicil kaydı olanların, ilgili mahkeme kararlarından suret eklemeleri gerekir.

* Yukarıdaki liste İzmir için  hazırlanmış olup belgelerin mavi plastik bir dosya ile Narlıdere ilçesinde bulunan Özel Güvenlik Şube Md.lüğüne randevu gününde, şahsen teslim edilmesi gerekir.

*  Yeni kimlik kartları PTT A.Ş. vasıtasıyla ulaştırılacağından adres bilgilerinin tam ve doğru olarak belirtilmesi,  belgelere yazılacak telefon ve  e-mail bilgilerinin güncel olması, kimliğin ulaşması-teslimi gibi konularda aksaklık yaşanmaması açısından önemlidir.

Evrakı teslim etmeden önce 2-8-9. Sıradaki belgelerden kendiniz için fotokopi alınız. 

* İstenen belge adetlerinde, il emniyetlerinin farklı uygulamaları olabilir. İZMİR dışından kimlik başvurusu yapacak adayların hazırlamaları gereken belgelerle ilgili bilgiyi kendi kurslarından öğrenmeleri  gerekir.

* Kimlik kartının yaklaşık ne kadar sürede onaylanacağı konusunda en sağlıklı bilgi, evrakın  teslim edildiği makamdan alınabilir. 

.

 

.

Paylaş

Yorumunuzu Yazın